رکورد تولید بحران را شکستیم!

رکورد تولید بحران را شکستیم!

📌اگر در این چند روز اخیر اخبار را دنبال کرده باشید، مطمئنا متوجه اخبار عجیبی شده اید. اخباری که هرکدومش به تنهایی برای درگیر کردن جامعه و بی اعتماد کردن آن به مسولین کافیست.

📌از مولایی جودوکار کشورمون بگیر تا حکم دادگاه کارگران هفت تپه و … و البته دردناک ترینش به نظر من، خودسوزی سحر معروف به #دخترآبی در جریان ورود بانوان به ورزشگاه.

📌اینها فقط خبر نیست، بحران هایی است که میشد، با کمی درایت، تدبیر و بصیرت، مانع از بجود آمدنشان شد.

📌اصلا گویی استاد و صاحب سبک شده ایم در این بحران سازی ها از هیچ!

📌بله هیچ! مثلا همین قضیه ورود بانوان به ورزشگاه. یک مسئله ساده که انقدر کش و قوسش دادیم و مخالفت های الکی کردیم تا اینکه تا تعلیق فوتبال ایران از سوی فیفا پیش رفت و درآخر کوتاه امدیم و قرار شد بانوان برای بازی های ملی به ورزشگاه بروند.

📌ولی ماجرا اینجا تمام نشد و آن بخش بحران ساز، تصمیم گرفت این ماجرا رو هم به بحران تبدیل کند، پس برای ورود برخی از دختران به ورزشگاه دادگاه تشکیل میشود و حکم حبس داده میشود به دختری که جرمش ورود به ورزشگاه بوده، تا نه تنها قضیه ورود بانوان به ورزشگاه فیصله پیدا نکند، بلکه بحران جدیدی شکل بگیرد. که متاسفانه میشود آبستن حادثه خودسوزی آن دختر و یک ابر بحران تولید میشود که کل جامعه باید درگیرش بشوند.

📌بحرانی که میتوانست با راهی منطقی تر و روشی پدرانه تر و گفتگو محور حل و فصل شود، حالا باعث از دست رفتن دختری از این سرزمین شده و ملتی را عزادار کرده.

📌بله. ما رکورد بحران سازی از هیچ را شکسته ایم. بماند که مقصرین به دنبال تطهیر خود، انگشت اشاره به معنی مقصر را به سمت بیگانگان و دشمنان گرفته اند ولی دلسوزانه اگر بخوام بگم، هیچ دشمن خارجی و بیگانه نمیتواند و نمیتوانست اینگونه که این بحران سازی ها و بی فکری ها و بی تدبیرهای خودی ها به کشور و ملت ضربه میزنند، آسیب بزند.

ارادتمند
#علیرضا_داودی_نیا

طرح: مهدی احمدیان

دیدگاهی بنویسید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Site Footer