چیزهایی که شهاب حسینی فراموش کرده بود!

چیزهایی که شهاب حسینی فراموش کرده بود!

در پی یک نشست خبری مثلا فرهنگی (جایی که اصحاب رسانه با خشم و تنفر میپرسیدند و عوامل فیلم با عصبانیت پاسخ میدادند)، در میان صحبتهای زده شده در یک بخشی شهاب حسینی به استاد مسعود کیمیایی تاخت و از وی انتقاد کرد.

اینکه آیا این انتقاد درست بود یا غلط را کاری ندارم، فقط به نظرم شهاب حسینی قبل این نشست یه چیزایی رو فراموش کرده بود.

📌 شهاب حسینی فراموش کرده بود، ما مردم صفر و صدیم.
تا دیروز به خاطر بازی حسینی در نقش شمس تبریزی عالم رو بی باده مست بودیم و حالا فقط به خاطر یک اظهار نظر. اینگونه خود را بیخود شده ایم.

📌 شهاب حسینی فراموش کرده بود، ما مردم یا با مایی یا علیه ما هستیم.
اگه میخوایی محبوب ما باشی یا نباید چیزی بگی یا هرچی میگی ما حتما باید با اون موافق باشیم. اصلا هم مهم نیست چقدر قبلا برای هنر این مملکت زحمت کشیدی. تا یه جایی یه گافی بدی یا نظری بدی که خوشمون نیاد. محکومی به نابودی. حتی این مورد در مورد استاد کیمیایی و … هم صدق میکند. و وای به حال روزی که ایشون و دیگران هم که محبوبند چیزی یا کاری انجام دهند که مورد حمایت ما مردم نباشه و تمام.

📌 شهاب حسینی فراموش کرده بود، ما که به خونخواهی از استاد کیمیایی برخواستیم، فقط مردم حرفیم. شاید تنها فیلمی که از ایشون دیدیم قیصر بوده(که اونم شاید خیلیامون ندیدیم).
اصلا شاید یادمون نیاد آخرین فیلمی که از استاد کیمیایی را در سینما دیدیم و از ایشون حمایت کردیم کی بوده؟

📌 شهاب حسینی فراموش کرده بود، ما مردم جوگیری هستیم. وگرنه این همه ورم رگ گردن اگر واقعی بود سالها بی خبر از تقوایی و مهرجویی و بیضایی و …. نبودیم.

📌 شهاب حسینی فراموش کرده بود، که ما مردم جوگیری هستیم. تا چند وقت پیش تمام صفحات مجازی مان پر شده بود از تحریم جشنواره اما حالا استوری هایمان در کاخ جشنواره لایک استار میشود.

و در آخر بگویم همونقدر که استاد مسعود کیمیایی را در فیلمسازی قبول دارم، شهاب حسینی را هم در بازیگری می ستایم. البته که ممکنه صحبتای شهاب حسینی در نشست خبری درست نبوده باشه ولی بیاییم یاد بگیریم همدیگر را منصفانه نقد بکنیم. به دور از قضاوت و خشم و مرده باد و زنده باد. همین.

ارادتمند
#علیرضا_داودی_نیا

عکس: داوود قهردار – خبرگزاری ایرنا

دیدگاهی بنویسید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Site Footer